Лечение гриппа и ангины

14 декабря 2014 в 21:04:09 0 Комментарии :0 Просмотров: 6229

Захворюваність застудою особливо висока в період міжсезоння. Але нічого дивного в цьому не має, адже різкі перепади температур сприяють розвитку таких симптомів, як нежить, кашель, чхання, висока температура, біль у горлі.

Все це є наслідки вірусної або бактеріальної інфекції верхніх дихальних шляхів або таких захворювань, як ангіна, грип, фарингіт, гострий ларингіт.

Сьогодні ми поговоримо про найпоширеніші інфекційні захворювання - грип та ангіну.

Ангіна це інфекційне захворювання, яке характеризується запаленням піднебінних мигдалин. Ангіна викликається коками, вірусами, спірохетами, паличками і грибками, ще частіше – гемолітичними стрептококами і в рідкісних випадках стафілококом. 

Грип виникає при ослабленні противірусного імунітету незалежно від того чи були контакти з джерелами інфекції – носіями вірусу та хворими.

На жаль захистити себе від цих захворювань в міських умовах практично неможливо.  Але за допомогою профілактичних заходів, можна уберегтися.  І якщо при перших ознаках хвороби відразу почати лікування, то можна значно полегшити стан хворого і скоротити строки хвороби . Як це зробити?

Ми розповімо про народні засоби і методи профілактики та лікування грипу і ангіни у дорослих.

Лікування грипу народними методами.

При нежиті допоможуть трави та відвари з туї західної, алое, меду,  алтею, евкаліпту.

Алое необхідно закапувати по 3-5 крапель в кожну ніздрю 4-5 разів на день. Обов’язково при цьому відкиньте голову назад та масажуйте після закапування крила носа.

Відвар з листя алтея і евкаліпту дуже допомагає при нежиті. Алтей володіє протизапальною дією, а евкаліпт – дезінфікуючою. Готувати відвари треба окремо і потім змішати у рівних пропорціях. Залити стаканом кип’ятку 10 г подрібненого листя евкаліпту і 20 г листя алтея і проварити 5-10 хвилин. Процідженими та змішаними відварами промивайте ніс 5-6 разів на день по 2-3 рази в кожен захід.

При болях у горлі допоможе полоскання. Полоскання покликане запобігти шкідливу дію бактерій і вірусів , що потрапляють на слизову горла. Власне , слизова горла і носа є головним входом , через який віруси просочуються в організм людини.

При перших ознаках застуди потрібно почати з полоскання горла. Проводите полоскання горла чотири або шість разів на добу протягом декількох днів підряд , і хвороба обов'язково відступить .

Антисептичною дією володіють відвари трав ромашки, календули, сухоцвіту болотного, оману, шавлії, евкаліпту, соснових бруньок і інших.

 

При сильному кашлі допоможе настій ісландського моху. Приймайте його вранці і ввечері по чашці - 1 столова ложка моху на 2 чашки окропу. А ще краще приготувати настій на молоці. Стакан молока довести до кипіння додати 1 столову ложку ісландського моху, кип’ятити 3-5 хвилин. Пийте теплим 2-3 рази на день.

Мед володіє чудовими антисептичними властивостями, тому слід його вживати кожен день по 1 столовій ложці.

Лікування ангіни народними методами.

Одним з найефективніших засобів є прополіс. Його треба розжовувати кілька разів протягом дня. Якщо ви відчуваєте печіння в роті, значить прополіс якісний і лікування проходить успішно.

Мед також є ефективним засобом в боротьбі з ангіною. Його краще змішувати з соком буряка, картоплі або алое.

Відвари безліч різноманітних трав допомагають вилікувати ангіну. Так можна для полоскання приготувати настій з оману, ромашки, календули, листя евкаліпту та відвари з чорниці, кори верби. За бажанням можете змішувати їх з медом або використовувати в чистому вигляді. Головне після полоскання горла не пити, не їсти і навіть не розмовляти протягом години.

Також необхідно багато пити рідини, наприклад чай з медом та лимоном, відвар шипшини, компот із сухофруктів та соки зі свіжих фруктів.

Пам’ятайте! Ангіна небезпечна можливими ускладненнями. Тому розпочатий курс лікування  необхідно довести до кінця, а не кидати як тільки горло перестало боліти.

Як тільки ви відчули перші ознаки захворювання: висока температура тіла, сильний біль у горлі, почервоніння у глотці, ломота у всьому тілі, слабкість, необхідно відразу звернутися до лікаря. Народна медицина може виступати, як додатковий засіб лікування, але вона не виключає медикаментозне лікування. Бо в наш час деякі інфекції можна ліквідувати тільки сильнодіючими препаратами.

Пропонуємо ще більш дієвих рецептів  для профілактики грипу та ангіни або при захворюванні на них.

Для зміцнення імунітету

Взяти сухоцвіт болотний, материнку звичайну, шишки хмелю, мелісу, пустирник, насіння коріандру, корінь валеріани і липовий цвіт. Змішати все в рівних частинах. 1 ст. л. з верхом трав'яного збору заварити 0,5 л окропу, залишити настоюватися на ніч. Отриманий настій рекомендується випити протягом дня.

Сік алое з медом і вином оберігає від простуди, підвищує опірність організму інфекційним захворюванням. Суміш настоювати 5-6 днів. Приймати перед їжею по 1 чайній ложці. Сік краще брати з нижнього листя рослини. Листя необхідно промити  холодною водою, порізати на шматочки і віджати через марлю.

 

Для профілактики грипу

15-20 г трави полину потрібно залити 0,5 л горілки, в яку доданий натуральний мед. Настоювати не менше доби, пити по 50 мл. 4 рази на день за 15 хвилин до їжі. Останній раз п'ють настойку перед сном. Настоянку потрібно пити протягом тижня під час епідемій грипу і в міжсезоння, коли великий ризик підхопити простуду.

При кашлі.

Рекомендується вживати жир байбака і запивати його відваром (настоєм) плодів шипшини або квітів звіробою. При відсутності алергії на мед, жир байбака у рідкому стані змішати з липовим бджолиним медом у співвідношенні 3 частини жиру байбака і 1 частина меду. Або в такому ж співвідношенні можна жир байбака змішати з варенням чорної смородини. Прийом жиру байбака бажано починати з 3-х разів на добу протягом двох тижнів за 30-40 хвилин до їжі по столовій ложці з подальшим переходом на дворазовий прийом - вранці за 30-40 хвилин до сніданку і на ніч через 2-3 години після вечері (тут важливо, що б шлунок не був повним і жир байбака розсмоктувався не в їжу, а в кров, в організм).

 Також жир байбака можна застосовувати здоровим людям з метою профілактики: попередження можливих хвороб, які ще поки не проявляються.

Для відділення мокроти змішати 20 частин коренів алтея, 10 частин багульника  і 20 частин трави мати-й-мачухи. Заварити 2 ч. л. суміші 1 склянкою окропу, тримати на малому вогні 5 хвилин і настояти 30 хвилин. Пити по 1/2 склянки 5-6 разів на день за 20 хвилин до прийому їди.

Подрібнити 20 грам коренів  дивосилу  і відварити на малому вогні 10 хвилин у 1 склянці води. Настояти, закутавши 4 години, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день за 20 хвилин до їди. Застосовується як відхаркувальний засіб.

При лікуванні грипу, кашлю та бронхіту.

Приготувати відвар з листя подорожника, який має цілющі властивості. Необхідно 1 столову ложку листя подорожника залити 100 грамами окропу і нагрівати на водяній бані, прокип'ятити 30 хвилин. Охолодити і процідити відвар. Приймати 3 рази на день по 50 грам за 15 хвилин до їжі. 

Також при кашлі, гострому і хронічному бронхіті, хрипкому голосі, бронхіальній астмі застосовують настій листя мати-й-мачухи. Потрібно 4 чайні ложки подрібненого листя заварити склянкою окропу, настояти 30 хвилин, процідити. Пити по 1/4стакана 4 рази на день.

Один з кращих рецептів приготування мати-й -мачухи наступний:

Свіже листя беруться в чистому місці. Обмивати їх небажано. Цілком, не подрібнюючи, кладуть на дно посуду шар, завтовшки в палець. Зверху таким же шаром насипають цукровий пісок, краще нерафінований . Знову кладуть шар листя і шар цукру. Так набивають посуд доверху. Щільно закривають кришкою. Місце з'єднання кришки обмазують тістом або глиною. Посуд закопують на півметрову глибину в землю на три тижні. За цей час вміст перетворюється в однорідну масу. На один кілограм маси додати півкілограма меду і все розмішати. Прийом: по 1 столовій ложці 3 рази на день.

При сильному кашлі та нападах задухи рекомендуємо підпалити висушене листя мати-й-мачухи і вдихати дим який виділяється ними. Також для боротьби з кашлем можна використовувати порошок із сухого листя цієї рослини. Його слід змішати з цукром і приймати одну третю чайної ложки тричі на день. Запивати ліки краще всього гарячим молоком - подвійна користь.

Протизапальний, відхаркувальний і в'яжучий засіб можна приготувати із квітів бузини чорної. На 1 склянку окропу взяти 1столову ложку квітів, настояти 20 хвилин в закритій посудині, процідити, випити гарячим на ніч або приймати по 1/2 склянки 3-4 рази на день за 15 хвилин до їжі, як потогінний засіб.

Або взяти 2 чайні ложки квітів бузини чорної на 1 склянку окропу, настоювати 20 хвилин, процідити. Пити ковтками протягом доби як потогінний, сечогінний і пом'якшувальний засіб при простудних захворюваннях - нежить, кашель, ангіна, ларингіт.

Дуже корисно вживати відвар зі свіжих або сушених ягід суниці або малини. Взяти 1 столову ложку сухих плодів малини або суниці заварити 1 стаканом кип'ятку і настояти 20 хвилин. Пити по 1 стакану гарячого настою 2 рази на день. Застосовувати як потогінний засіб.

Взяти 4 чайних ложки листя або плодів малини заварити 2 стаканами кип'ятку і залишити на декілька годин в термосі. Пити теплим по 1/2 стакана 4 рази на день. Настоєм з листя можна також полоскати горло.

Квітки бузини чорної, квітки ромашки аптечної, квітки липи серцеподібної і листя м'яти перцевої змішати порівну. Взяти 1 столову ложку збору і залити 1 стаканом води. Приймати по 2-3 стакани гарячого настою в день при простудних захворюваннях.

При нежиті.

Від нежиті допомагає туя , яку можна використовувати декількома способами:

•          Як розчин для промивання носових ходів або краплі. Для цього готують розчин з додаванням олії туї та інших інгредієнтів. Так можна взяти в рівній кількості екстракт ромашки, шавлії і заварити їх в чверті склянки води. Додати 20 крапель масла туї. Все настояти, остудити і процідити. Даним настоєм промивати ніс як мінімум два рази на день вранці і на ніч.

•          Як ароматеропію. Для цього знадобиться спеціальна арома лампа або посудина з гарячою водою. При використанні арома лампи потрібно взяти пару крапель олії туї і включити лампу в кімнаті, де перебуває хворий. Або, взяти посудину з гарячою водою, капнути кілька грам масла туї і також поставити в кімнаті або біля ліжка хворого.

•          Як арома ванни. Для цього набрати в ванну теплої води і додати 5 крапель масла туї. А далі просто насолоджуватися прийняттям теплої ванни з приємним ароматом.

Масло туї - ефективний засіб в боротьбі з нежиттю . Однак його краще не використовувати під час вагітності, а також бути дуже уважним при приготуванні арома ванн, розчинів для промивання і суворо дотримуватися всіх інструкцій по застосуванню.

Також можна приготувати краплі для носа на основі таких арома масел як евкаліпт, бергамот, апельсин або герань. В якості основи можна взяти масло зародків пшениці.

Бажаємо вам міцного здоров’я!

Ещё никто не оставил комментарий к записи.

Оставить комментарий

Ваше Имя:
Войти или зарегистрироваться
Ваш комментарий:

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
Оцените публикацию:    Плохо  1 2 3 4 5    Хорошо
 
Лекарственные травы - Компания ЛЕЧЕЦ © 2024
X

Заказать звонок